Już w niedzielę przed NCK turniej speed-ballu. Co to takiego?

fot. Materiały prasowe

W niedzielę 28 lipca na terenie zielonym przy Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się turniej nietypowej dyscypliny – speed-ballu.

Speed-ball to jeden z najszybszych sportów na świecie. Narodził się na plażach w Egipcie, gdzie początkowo traktowany był jako trening koordynacji i refleksu dla tenisistów. Od wszystkich innych sportów z rakietkami speed-ball różni się tym, że piłeczka umocowana jest do statywu na specjalnej lince. Zadaniem zawodników jest odpowiednia zmiana kierunku lotu piłeczki, która krąży wokół statywu.

Rekordzista świata uderzał w piłeczkę w ciągu czterech minut aż 617 razy, czyli ponad 154 razy na minutę, tj. ponad 2,5 raza na sekundę. Rekord Polski to 486 uderzeń w ciągu czterech minut.

Kraków w czołówce

Kraków jest kolebką Polskiego speed-ballu, ale rozwija się on w całej Polsce. Wysoki poziom jaki prezentują polscy zawodnicy pozwala rywalizować o najwyższe trofea z najlepszymi na świecie. Polacy rywalizują z sukcesami na zawodach międzynarodowych na najwyższym szczeblu. W ubiegłym roku na z Mistrzostw Świata w Kuwejcie dwie krakowskie zawodniczki wróciły z brązowymi medalami.

Więcej na temat samego sportu można dowiedzieć się na stronie www.speed-ball.pl oraz https://www.facebook.com/speedballpolska/

Atrakcje

II Ogólnopolski Turniej SPEED-BALL  o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa odbędzie się w godzinach 11-17. Będzie można spróbować swoich sił z udziałem instruktora i poznać multimedalistów Mistrzostw Świata i Polski. Organizatorzy zaplanowali też dodatkowe atrakcje, m.in. strefę speed-ball dla początkujących połączoną z mini turniejem, strefę animacji sportowych, jazdę na elektrycznej hulajnodze i tandemie, strefę foodtracków i pokazy pierwszej pomocy.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
comments powered by Disqus