Nowa Huta walczy z upałami. Na mieszkańców czeka darmowa woda do picia

#KULTURAWODY fot. materiały prasowe

W 13 punktach na terenie Nowej Huty krakowianie będą mogli liczyć na darmową wodę do picia. Pomoc jest skierowana zarówno do nich, jak też ich czworonogich pupili.

– Upały dają w kość wszystkim. Pomyśleliśmy, że skoro jesteśmy rozrzuceni po Nowej Hucie, to możemy z tego skorzystać – tłumaczy Łukasz Kraczka z Ośrodka Kultury Nowa Huta. – Dzięki „kulturze wody” możemy pomóc zarówno mieszkańcom tego rejonu, jak i wszystkim, którzy przyjeżdżają do Huty załatwić swoje sprawy – dodaje.

Aby otrzymać wodę, wystarczy poprosić któregoś z pracowników ośrodka o pomoc. Pomysłodawcy akcji pomyśleli również o naszych pupilach. – Skoro zadbaliśmy o mieszkańców, to dlaczego nie iść dalej i nie pomoc również psom i ptakom wolnożyjącym? – komentuje Kraczka.

Jak pomyśleli, tak też zrobili. Woda oprócz tej pitnej w klubach, dostępna jest również w wystawionych miskach przed wejściem do nich. Dzięki temu czworonodzy przyjaciele przychodzący do klubów ze swoimi właścicielami również mogą się schłodzić.

– To nie jest szczególna akcja, a zwykła pomoc – podsumowuje Łukasz Kraczka. Akcja potrwa tak długo, jak w Krakowie będzie dominować upalna aura. Woda rozdawana jest w godzinach funkcjonowania klubów.

comments powered by Disqus