Przetarg na przebudowę Klasztornej będzie ogłoszony w lipcu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zgodnie z wczorajszą decyzją radnych, Zarząd Inwestycji Miejskich przejął od ZDMK zadanie przebudowy ulicy Klasztornej. Jednostka zapowiada, że jeszcze w lipcu rozpisze przetarg na przeprowadzenie prac.

Modernizacja ulicy Klasztornej obejmie odcinek od ul. Żaglowej do ronda przy moście Wandy. Inwestycja posiada już decyzję ZRID, którą uzyskał jeszcze Zarząd Dróg Miasta Krakowa. To najważniejszy z dokumentów, dzięki któremu będzie można rozpocząć prace.

Jeszcze przed uchwałą rady miasta o zmianie realizatora, ZIM rozpoczął kompletowanie materiałów potrzebnych do rozpisania przetargu na przebudowę. – Zostanie on ogłoszony jeszcze w lipcu – zapowiada Jan Machowski, rzecznik prasowy ZIM.

Inwestycja obejmuje m.in. rozbudowę układu drogowego, przebudowę oświetlenia i sieci podziemnych oraz budowę kanalizacji deszczowej, z przepompownią i zbiornikiem retencyjnym. Na fragmentach ustawione będą ekrany akustyczne.

Przy tej okazji przebudowana będzie też kanalizacja na długości ok. kilometra – od ul. Syrachowskiej do ul. Longinusa Podbipięty oraz od ul. Syrachowskiej do ul. Odmętowej.

Zgodnie z aktualnym założeniem, prace budowlane powinny rozpocząć się wiosną 2020 roku, po rozstrzygnięciu przetargu na realizację i wyłonieniu wykonawcy.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
comments powered by Disqus