Przynieś butelki, dostaniesz sadzonkę

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W piątek i sobotę odbędą się krakowskie Dni Ziemi 2019. W programie znalazły się gry i zabawy, ale także edukacja na temat ekologii.


W tym roku główne wydarzenia odbędą się przy alei Róż w Nowej Hucie. Nie zabraknie jednak wydarzeń towarzyszących. Dni Ziemi rozpoczną się od wspólnego sadzenia drzew i krzewów mieszkańców oraz władz miasta wzdłuż ulicy Warszawskiej (obok Politechniki Krakowskiej). Arterię ozdobi 7 drzew lipy oraz 160 krzewów róż.

Sadzonki za odpady

– W ubiegłym roku zebraliśmy ponad dziewięć ton surowców i rozdaliśmy osiemnaście tysięcy sadzonek. W tym roku mamy przygotowaną podobną liczbę. Kolejki po nie ustawiają się już od drugiej w nocy, a ludzie przynoszą wielkie worki śmieci. Z pewnością będzie to znów największa atrakcja dni ziemi – wyjaśnia Ewa Olszowska-Dej, zastępca dyrektora wydziału kształtowania środowiska UMK.

Zabawa i edukacja

Miejskie spółki w specjalnych namiotach zaprezentują działania proekologiczne w ramach Krakowskiej Wystawy Ekologicznej. Mieszkańcy podczas warsztatów będą mogli poznać nowe zasady segregacji odpadów czy sposoby na oszczędzanie wody. Nie zabraknie także rozrywki: dla dzieci przewidziano gry i zabawy, konkursy wiedzy czy kino plenerowe.

21. Krakowskie Dni Ziemi będą odbywać się w godzinach 11–17. W piątek o 12 w ramach wiosennego spaceru mieszkańcy wyruszą z parków ratuszowego i szwedzkiego, a w sobotę o tej samej godzinie z Lasku Mogilskiego.


comments powered by Disqus