W sierpniu dowiemy się, kto przebuduje Klasztorną

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Za miesiąc powinniśmy się dowiedzieć, kto jest zwycięzcą przetargu na przebudowę ul. Klasztornej. Prace obejmą odcinek od ul. Żaglowej do ronda przy moście Wandy.

Przebudowa drogi będzie polegać na rozbudowie układu drogowego, przebudowie oświetlenia drogowego i sieci podziemnych (wodociągu, gazociągu, sieci telefonicznej i energoelektrycznej). Powstanie również kanalizacja deszczowa wraz z przepompownią i zbiornikiem retencyjnym. Tam gdzie jest to konieczne, zostaną przebudowane i ustawione ekrany akustyczne.

W ramach inwestycji powstanie również kanalizacja sanitarna od ul. Syrachowskiej do ul. Longinusa Podbipięty oraz od ul. Syrachowskiej do ul. Odmętowej wraz z przyłączami.

– Wiemy, jak oczekiwana jest to inwestycja. Dlatego, aby przyspieszyć wybór wykonawcy, dokumenty do rozpisania przetargu zaczęliśmy przygotowywać już jakiś czas temu. Chcieliśmy być przygotowani z ogłoszeniem zamówienia zaraz po decyzji Rady Miasta o wskazaniu nas jako realizatora – podkreśla Łukasz Szewczyk, p.o. dyrektora ZIM w Krakowie.

Zarząd Inwestycji Miejskich zakłada, że prace budowlane powinny rozpocząć się wiosną 2020 roku.

comments powered by Disqus