Mobilis nie pojedzie inaczej ze względu na koszty

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Mieszkańcy Czyżyn skarżą się na nocny hałas autobusów. Na razie nic się jednak nie zmieni.

W całej sprawie chodzi o nocny dojazd autobusów Mobilis do pętli przy ul. Na Załęczu. Pojazdy po wieczornych kursach jadą ul. Sołtysowską, przez którą wyjeżdżają także na poranne zmiany. Według mieszkańców zakłóca to ciszę nocną.

Interpelację w tej sprawie złożył radny Łukasz Sęk. Według niego pojazdy mogłyby jeździć do zajezdni ulicą Ciepłowniczą, która także dochodzi do ul. Na Załęczu.

Koszty zmian zbyt duże

W odpowiedzi na interpelację Andrzej Kulig, zastępca prezydenta miasta, wskazuje zbyt duże koszty takiej zmiany. – Konieczność skierowania autobusów wiązałaby się z wydłużeniem trasy zjazdu/wjazdu o ponad trzy km. Skutkowałoby to nie tylko z poniesieniem dodatkowych kosztów paliwa przez operatora, ale również z przekroczeniem czasu pracy niektórych kierowców – tłumaczy Kulig i dodaje, że już teraz przez ul. Ciepłowniczą przejeżdżają autobusy linii 178 i 478 zaczynające trasy w południowej części miasta.

Sprawa jest trudna, ponieważ umowa z Mobilisem nie przewiduje możliwości ustalania przez Zarząd Transportu Publicznego tras zjazdowych i wyjazdowych z zajezdni. Po konsultacji ZTP z operatorem przejazdów zmiana w najbliższym czasie nie będzie możliwa.

comments powered by Disqus