Nowohuccy radni chcą przyspieszenia remontu torowiska

Torowisko fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Tempo szybkiego chodu i kołysanie – tak dziś wygląda podróż tramwajami od Placu Centralnego do pętli przy Kopcu Wandy. Do prezydenta o przeprowadzenie remontu ulicy Ptaszyckiego postanowili zaapelować radni Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Pod koniec marca podjęto uchwałę w sprawie szybszego remontu torowiska na wskazanym odcinku. Jest on bowiem przewidziany w harmonogramie modernizacji na lata 2020–2025.

Według przewodniczącego to zdecydowanie zbyt długi okres i będzie bardzo uciążliwy dla mieszkańców. – Torowisko jest w fatalnym stanie. Chcemy przyspieszenia remontu w sposób częściowy, tak jak odbywało się to na al. Solidarności. Dzięki temu tramwaje mogłyby jeździć szybciej – tłumaczy Stanisław Moryc.

Miasto jest na tak

Przewodniczący dodaje, że częściowy remont ma być stanem przejściowym. Całe torowisko powinno być wkrótce przebudowane, ponieważ stanowi dojazd do już odnowionej pętli na Pleszowie. Po renowacji będzie też można skierować w tamte rejony tramwaje niskopodłogowe.

Pomysłowi przychylny jest Zarząd Dróg Miasta Krakowa. – Poważnie rozważamy taką wersję i jesteśmy na etapie robienia projektu. Wyremontowane ma być samo torowisko, bez infrastruktury i jezdni. Nie mogę jednak obiecać, że uda się zrealizować remont w tym roku – tłumaczy rzecznik ZDMK, Michał Pyclik.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
comments powered by Disqus