Wybiorą najładniejszy ogród w Nowej Hucie

fot. Pixabay.com

Egzotyczne rośliny, oczka wodne i kwiatowe kompozycje. Klub Dukat Ośrodka Kultury Kraków–Nowa Huta po raz 22. organizuje "Ogródek przed domem".

O tytuł najładniejszego miejsca przed posesją mogą walczyć mieszkańcy domków jednorodzinnych zlokalizowanych w dzielnicach Nowa Huta i Wzgórza Krzesławickie. Co roku organizatorzy otrzymywali kilkadziesiąt zgłoszeń z różnymi pomysłami na upiększenie otoczenia. Konkurs ma za zadanie promować troskę o estetykę otoczenia i myślenie proekologiczne.

Ogródki oceni komisja

Wybór najładniejszego ogródka będzie należał do specjalnie powołanego jury.- Zawsze są to reprezentanci urzędu miasta, ośrodka kultury oraz rady dzielnicy. Na przełomie maja i czerwca odbywają się zapowiedziane wcześniej wizytacje, podczas których członkowie komisji robią zdjęcia i wypełniają protokoły - tłumaczy Łukasz Kraczka z działu imprez i promocji Ośrodka Kultury. Wśród kryteriów oceny znajdują się układ kompozycyjny i architektura ogrodu, ilość gatunków i dobór roślin czy funkcjonalność rekreacyjna ogrodu.

Konkurs zakończy się prezentacją multimedialną i wręczeniem nagród. Uroczystość będzie zorganizowana we wrześniu w klubie Dukat. Zgłoszenia do tegorocznej edycji potrwają do 10 maja - regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie www.krakownh.pl

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Wzgórza Krzesławickie Nowa Huta
comments powered by Disqus