Żużlowa majówka

fot. Speedway Wanda Kraków

Przed Krakowskim Klubem Żużlowym pracowity tydzień. Będzie działo się zarówno na torze, jak i poza nim.

W sobotę Speedway Wanda miała zainaugurować sezon na własnym torze. Pierwotnie pierwszy mecz miał się odbyć 31 marca, ale mecz z Euro Finannce Polonią Piła został przełożony na początek czerwca. Ostatecznie sezon już drugi raz wystartuje z opóźnieniem, ponieważ ze względu na niekorzystne prognozy pojedynek ze Stainer Unią Kolejarzem Rawicz odbędzie się 19 maja.

Krakowianie dotychczas rozegrali tylko jeden mecz ligowy, przegrywając na wyjeździe z Wilkami Krosno 37:53. W 2. Lidze Żużlowej występuje 7 zespołów, dlatego krakowianie pauzowali w poprzedniej kolejce. Organizowanych jest jednak więcej treningów, ruszyła także szkółka żużlowa dla dzieci od lat 11.

Doping dla biegaczy i najlepszych młodzieżowców

Działo się będzie także poza torem. W niedzielę wspólnie z kibicami klub utworzy punkt dopingu na trasie Cracovia Maraton. Uczestnicy będą oklaskiwani na rogu al. Solidarności i ul. Bulwarowej. Fani speedwaya dodadzą otuchy biegaczom w godzinach 9:30–13:00.

Zawodnicy będą się ścigać ponownie 2 maja. Na torze przy Odmogile 1B rywalizować będą czołowi juniorzy w Polsce w finale Srebrnego Kasku. Pod taśmą zobaczymy między innymi Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów Bartosza Smektałę, byłego IMŚJ Maksyma Drabika czy ekstraligowych Dominika Kuberę i Wiktora Lamparta. To jedna z niewielu okazji, żeby na krakowskim owalu podziwiać światową czołówkę żużla. Start o godzinie 16:00.

Tydzień zakończą wyjazdem

Na koniec weekendu majowego Speedway Wanda pojedzie do Opola. OK Bedmet Kolejarz to jeden z faworytów drugoligowych rozgrywek. Na mecz wybierają się także kibice, którzy dopingowali zespół już na meczu w Krośnie. Wyjazd do Opola jest jednym z najbliższych w tym sezonie, więc na torze przy ul. Wschodniej nie powinno zabraknąć dopingu dla gości. Początek meczu o godzinie 16:00.


comments powered by Disqus